Politici de confidenţialitate

Cine ești (suntem)

Adresa sitului web este: https://draga-scoala.ro. El este administrat exclusiv de Dumitrel Toma.

Ce date personale colectăm și de ce le colectăm

Comentarii

Când vizitatorii lasă comentarii pe sit, colectăm datele arătate în formularele de comentarii, dar și adresa IP a vizitatorului și șirul agenților utilizator din navigator pentru a ne ajuta la detectarea spamului.

Un șir făcut anonim (numit și un hash), creat din adresele tale de email, poate fi furnizat serviciului Gravatar pentru a vedea dacă îl folosești. Politica de confidențialitate a serviciului Gravatar este disponibilă aici: https://automattic.com/privacy/. După aprobarea comentariului, fotografia ta de profil este vizibilă pentru public lângă comentariul tău.

Formulare de contact şi chestionare

Când completaţi formularul de contact, stocăm datele cu care au fost completate câmpurile, dar şi adresa de email şi ip-ul. Datele sunt salvate şi stocate prin intermediul serviciului Flamingo.
Când completaţi chestionarele, datele sunt stocate prin intermediul serviciului Google Drive. Stocăm toate datele cu care au fost completate chestionare, dar şi adresele de email furnizate pentru transmiterea raportului cercetării.

Cookie-uri

Dacă lași un comentariu pe situl nostru, poți opta pentru salvarea în cookie-uri a numelui, adresei de email și sitului tău web. Acestea sunt pentru confortul tău, astfel nu mai trebuie să le completezi din nou când lași un alt comentariu. Aceste cookie-uri vor fi valabile un an.

Conținut înglobat de pe alte situri web

Articolele din acest sit pot include conținut înglobat (de exemplu, videouri, imagini, articole etc.). Conținutul înglobat de pe alte situri web se comporta exact la fel ca și cum vizitatorii au vizualizat un alt sit web.

Aceste situri web pot să colecteze date despre tine, să folosească cookie-uri, să înglobeze urmărirea suplimentară de la părți terțe și să-ți monitorizeze interacțiunea cu conținutul înglobat, inclusiv să-ți urmărească interacțiunea cu conținutul înglobat dacă ai un cont și ești autentificat în acel sit web.

Media

Fotografiile personale stocate pe acest site vor fi stocate pe termen nedeterminat. La cerere pot fi şterse.

Cu cine partajăm datele tale

Nu planificăm să îţi partajăm datele, altfel decât prin intermediul aplicaţiilor de control al spamului, de stocare a formularelor şi chestionarelor, sau de salvare a conţinutului formularului de contact.

Cât timp îți păstrăm datele

Dacă lași un comentariu, comentariul și metadatele lui sunt păstrate pe o perioadă nedeterminată. Așa putem recunoaște și aproba automat toate comentariile următoare în loc să le ținem într-o coadă pentru moderare.

Datele completate in formularul de contact, dar şi în chestionare, sunt stocate pe termen nedeterminat, putând fi şterse la cerere.

Ce drepturi ai asupra datelor tale

Dacă ai lăsat comentarii pe acest sit web, ai completat formularul de contact sau ai încărcate imagini personale, poți cere să primești un fișier de export cu datele personale pe care le deținem despre tine, inclusiv toate datele pe care ni le-ai furnizat. De asemenea, ne poți cere să ștergem toate datele personale pe care le deținem despre tine. Acestea nu includ toate datele pe care suntem obligați să le păstrăm în scopuri administrative, juridice sau de securitate.

Unde îți trimitem datele

Comentariile vizitatorilor pot fi verificate printr-un serviciu automat de detectare a spamului.

Informațiile tale de contact

Dumitrel Toma
Email: dumitreltoma@gmail.com